Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12066104



*

nr 1206 6104


Göran Folcker

(1920-2000), Sverige


Blandteknik, Komposition. Motivet: 30x38


Göran Folcker, född 1920 i Stockholm, död år 2000 i Vaxholm, svensk målare, tecknare och konsthantverkare.

Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 24 september 2018
kl 20:56:04


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
21/9 17:13:35 1      100 kr
22/9 11:00:06 2      Vinnande bud
22/9 12:11:15 1      200 kr
22/9 12:11:15 2      250 kr (Budbetjänt)
24/9 19:54:09 3      350 kr
24/9 19:54:09 2      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Konstnär/Designer

Göran Folcker

Göran Folcker, född 1920 i Stockholm, död år 2000 i Vaxholm, svensk målare, tecknare och konsthantverkare.

Läs mer om Göran Folcker
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik göran folcker komposition svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6334 Blandteknik
    Acke Ã…slund (1881-1958), Sverige. Signerad, datera..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:17
  • 6505 Blandteknik
    Kine Eriksson, "Kackel i hönsgården". Signerad, bl..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:16
  • 6564 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1896, sl..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:39
  • 6571 Blandteknik
    Ottilia Adelborg (1855-1936), Sverige. Signerad, d..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:21
  • 6565 Blandteknik
    Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:33
  • 6402 Blandteknik
    Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:07




Ladda ner broschyr